Успішні кейси health-відповідальних українських компаній: АТ «УКРПОШТА»

 

 

Липій Віталій
Начальник сектору по роботі з бізнес сегментом


Як і чому виникла ідея впроваджувати і розвивати корпоративний спорт всередині компанії?

Спорт – це певна мотивація для співробітників. Спорт заряджає загальним духом і єдністю, підвищує стимул до роботи і розвитку людини в усіх напрямках, як соціальному, так і професійному. Підвищує корпоративну культуру, наближає персонал до здорового способу життя.

Чи є в компанії фахівець з ведення health-management або організаційні завдання виконують ініціативні співробітники?

На даний момент окремого співробітника в штаті немає. Займаються організацією спортивних заходів на громадських засадах колеги, що мають бажання це робити, а також ті, які самі беруть участь в спортивних заходах. Іншими словами, волонтери.

Які спортивні напрями пропонувалися колегам для дозвілля і що прижилося?

Зараз в компанії проводяться змагання з таких дисциплін, як легка атлетика (біг) 500 і 1000 м, гирьовий спорт, настільний теніс, шашки, шахи, дартс. Були спроби змагань з армреслінгу, але цей вид спорту досить травматичний, тож ми відмовились від цього напрямку.

Спортивне життя компанії регулюється адміністративно або на добровільних засадах?

Щодо всіх спортивних та оздоровчих заходів в Компанії є положення і накази, якими регулюється спортивна активність. Все затверджується на рівні генерального директора.

Яким чином вдається мотивувати колег до колективного спортивного дозвілля і яким методам заохочення віддається перевага для найуспішніших співробітників?

Існують спортивні заходи, що проходять без виїзду за межі області, а є і виїзні. Кілька років виїзні змагання проводимо на березі моря в Затоці. Для цього там прекрасні умови. Абсолютно все відбувається за рахунок компанії. Це одна з можливостей побувати ще раз на морі або просто відпочити тим, хто ще не був. Ті колеги, які займають призові місця, отримують кубки, медалі, грамоти, привітання і завжди публікуються у корпоративній газеті.

Чи проводиться інформаційна робота всередині компанії на тему спорту і здорового способу життя?

Всі спортивні заходи висвітлюються у корпоративній газеті «Поштовий вісник» та на внутрішньому ресурсі Укрпошти, а також в інших ЗМІ. Активно користуємося соціальними мережами, зокрема Facebook, для інформування колег про спортивне життя компанії.

Чи відбуваються у вашій сфері змагання між компаніями. Наскільки активно ваша компанія бере участь у подібного роду заходах?

АТ «Укрпошта» щорічно проводить спортивні змагання на рівні кожної філії, яких сьогодні 24, після чого проводиться Всеукраїнська спартакіада працівників Укрпошти. Також щорічно беремо участь у змаганнях між медіакомпаніями м.Києва, які організовує Київська міська державна адміністрація. Такі зустрічі називаються «Медіа ігри» та «Здоровий киянин».

Чи можна стверджувати, що корпоративний спорт підвищує загальний показник здоров’я команди і сприяє позитивній психологічній атмосфері в робочому процесі?

Звичайно! Співробітники відмовляються від шкідливих звичок, починають більш активно займатися спортом. Атмосфера в колективі стає більш орієнтована до продуктивної роботи.

Що, на думку колективу, їм надає наявність healthmanagement в компанії?

Колеги краще пізнають один одного, колектив стає більш згуртованим. З’являються загальні інтереси і теми для обговорення. А оскільки спорт вимагає дисципліни та відповідальності, це перекладається на всю роботу в цілому і підвищує ефективність команди.

Чи використовуються ще певні корпоративні оздоровчі програми в компанії в рамках health-management?

На території приміщень компанії організований спортзал, де кожен працівник офісу має можливість займатися. Представлені як силові тренажери, так і кардіозона з біговими доріжками та велотренажерами. Укрпошта має свою їдальню, де крім стандартних страв є постійний вибір дієтичного харчування.

Якими результатами від впровадження спортивного життя в компанії можете похвалитися?

Маємо багато призових місць серед філій компаній у змаганнях за різними дисциплінами, зокрема Центральний апарат управління Київської філій АТ Укрпошта має успіхи в таких напрямках як гирьовий спорт, легка атлетика (біг) і шашки.

© Усі права стосовно опублікованих матеріалів залишаються за редакцією.
Відповідальність за достовірність, добір та викладення фактів у статтях несуть автори. Передрук можливий за попереднім письмовим дозволом редакції та з посиланням на джерело.
Правову відповідальність за розміщення, зміст, достовірність та графічне відтворення рекламно-інформаційних матеріалів несе виробник, дистриб’ютор або інша структура, яка надала відповідні матеріали.